вівторок, 16 серпня 2016 р.

ПРАВИЛА ЗДІЙСНЕННЯ ОПЕРАЦІЙ ЗА ПОТОЧНИМИ РАХУНКАМИ, ВІДКРИТИМИ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ У ПАТ «БТА БАНК», ОПЕРАЦІЇ ЗА ЯКИМИ МОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТІЖНИХ ЗАСОБІВ

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Правління ВАТ «БТА Банк»
Протокол  №3  від  02.02. 2009  р.
Зі змінами та доповненнями, затвердженими рішенням
Правління ВАТ «БТА Банк»
Протокол №44 від 21.09.2009 р.
Зі змінами та доповненнями, затвердженими рішенням ПАТ «БТА БАНК»
Протокол № 3 від 31.01.2011 р.
Протокол № 25 від 20.06.2011 р.
Протокол № 41 від 19.09.2011 р.
Протокол № 23 від 03.06.2013 р. Протокол № 36 від 25.06.2013 р.
Протокол № 42 від 04.08.2014 р.
Протокол № 61 від 04.11.2014 р.
Протокол № 71 від 30.12.2014 р.

for word2

ПРАВИЛА ЗДІЙСНЕННЯ ОПЕРАЦІЙ ЗА ПОТОЧНИМИ РАХУНКАМИ, ВІДКРИТИМИ ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ У ПАТ «БТА БАНК», ОПЕРАЦІЇ ЗА ЯКИМИ МОЖУТЬ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ
З ВИКОРИСТАННЯМ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТІЖНИХ ЗАСОБІВ


  1. ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ
Авторизація – процедура отримання дозволу на проведення операції з використанням Платіжної картки.
Банк – ПУБЛІЧНЕ  АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «БТА БАНК».
Банківський автомат самообслуговування (Банкомат)  – програмно-технічний комплекс, що дає змогу держателю платіжної картки здійснити самообслуговування за операціями з одержання коштів у готівковій формі, внесення їх для зарахування на відповідні рахунки, одержання інформації щодо стану рахунків, а також виконати інші операції згідно з функціональними можливостями цього комплексу.
Блокування Картки операція, здійснення якої унеможливлює використання Картки шляхом її постановки до Стоп-списку.
Виписка - щомісячний звіт про операції, проведені з використанням Картки, та стан КР, який надається Банком Держателю.
Витратний ліміт – гранична сума коштів, що доступна Держателю Картки протягом певного періоду для здійснення операцій із застосуванням Картки, яка розраховується як сума власних коштів Держателя, внесених ним на рахунок, плюс сума ліміту, встановленого за Кредитною лінією, у випадку її відкриття, за мінусом суми Незнижувального залишку, у разі його встановлення.
Держатель Картки/Держатель – фізична особа – Клієнт, яка на законних підставах використовує Картку для ініціювання переказу грошей з відповідного рахунку в Банку або здійснює інші операції із застосуванням Картки.
Держатель Додаткової картки – Клієнт або довірена особа Клієнта, якій Клієнт в порядку та на умовах, визначених цими Правилами, надає право користування коштами, що знаходяться на КР.
Держателі – Держатель та Держатель Додаткової Картки.
Довірена особа – фізична особа, яка на законних підставах має право здійснювати операції з використанням Платіжної картки за рахунком клієнта.  
Договір - договір між Банком та Клієнтом про відкриття та обслуговування банківського поточного (карткового) рахунку фізичної особи.
Договірне списання списання Банком з КР Клієнта коштів без подання Клієнтом платіжного доручення, в оплату: Платіжних повідомлень Еквайрів, сум заборгованості за Кредитною лінією, Несанкціонованим овердрафтом та процентів за користування ними, сум комісійної винагороди відповідно до Тарифів, сум штрафних санкцій/пені, повернення помилково зарахованих сум, інших платежів, що виникли внаслідок використання Картки, умов Договору та цих Правил.
Додаткова картка – Картка, що випускається додатково до Картки Держателя. Додаткова картка може випускатися на ім’я Держателя або на ім’я його Довіреної особи. Операції, здійснені з використанням Додаткових карток, відображаються за Картковим рахунком Держателя.
Документ за операцією із застосуванням платіжної картки – документ, що підтверджує виконання операції з використанням Платіжної картки, на підставі якого формуються відповідні документи на переказ чи зараховуються кошти на рахунки.
Еквайр – юридична особа, яка здійснює еквайринг.
Еквайринг – діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування суб'єктів господарювання та проведення розрахунків з ними за операції, які здійснені із застосуванням Платіжних карток.
Електронний платіжний засіб- платіжний інструмент, який надає його Держателю можливість за допомогою платіжного пристрою отримати інформацію про належні Держателю кошти та ініціювати їх переказ;
Емісія – проведення операцій з випуску Платіжних карток певної платіжної системи.
Емітент – член платіжної системи, який здійснює емісію Платіжних карток.
Зарплатно – картковий проект – взаємовідносини  Банку з ПОУ на основі укладеного між Банком та ПОУ договору про надання послуг щодо здійснення виплати заробітної плати та інших виплат працівникам ПОУ з використанням Платіжних карток, банківського обслуговування Карткових рахунків працівників ПОУ.
Інтернет – банкінг - програмно-технічний комплекс IFOBS.Web Privat, що дає змогу користувачу ініціювати безготівкові перекази з рахунків, отримувати інформацію про рух коштів за рахунками, формувати виписки за рахунками, а також виконувати інші операції відповідно до чинного законодавства України та згідно з функціональними можливостями цього комплексу.
Інформаційно-платіжний термінал (ІПТ) банківський автомат самообслуговування, що надає Держателю можливість здійснювати операцію з одержання інформації щодо стану Карткового рахунку, а також виконувати інші операції згідно з функціональними можливостями цього пристрою.
Картки – Картка та Додаткова(і) Картка(и).
Картковий рахунок (КР) - поточний рахунок Клієнта, операції за яким можуть здійснюватися з використанням електронних платіжних засобів, який відкривається на договірній основі для обліку грошових коштів Клієнта та виконання розрахунково-касових операцій відповідно до умов Договору та вимог законодавства України. За  Картковим рахунком обліковуються операції за Платіжними картками Клієнта, а також інші операції, визначені законодавством.
Клієнт – фізична особа, яка уклала Договір з Емітентом про надання та використання Платіжних карток.
Компрометація Картки – можливе розголошення ПІН-коду, CVV2-коду та/або інформації, яка міститься на Картці, магнітній стрічці та чіпі Картки, що може призвести до здійснення несанкціонованих операцій з використанням Картки.
Кредитна лінія (Кредит) – сума коштів, що надається Банком Держателю траншами на умовах повернення, строковості, платності, цільового характеру використання (для задоволення поточних потреб) протягом строку дії Картки в межах встановленої Договором суми (ліміт кредитування) шляхом забезпечення можливості проведення Держателем операцій з використанням Картки понад залишок власних коштів Клієнта (кредитування КР).
Кредитний договір - договір між Банком та Клієнтом про відкриття та обслуговування Кредитної лінії за Картковим рахунком фізичної особи.
M- банкінг - послуга надання інформації щодо Карткового рахунку шляхом надсилання SMS- повідомлень на мобільний телефон Держателя.
Миттєва картка (Instant) – заздалегідь випущена Емітентом Платіжна картка, яка є не персоніфікованою (без нанесення інформації про Держателя на Картку), що дозволяє здійснювати її видачу в момент першого звернення Клієнта до установи Банку після проходження стандартної процедури відкриття КР.
Міжнародна платіжна система (МПС) – платіжна система, в якій платіжна організація може бути як резидентом, так і нерезидентом і яка здійснює свою діяльність на території двох і більше країн та забезпечує проведення переказу коштів у межах цієї платіжної системи, у тому числі з однієї країни в іншу.
Незаконне використання Картки – використання Картки або будь-яких даних Картки у невідповідності до діючого законодавства України; таке використання Картки, яке може зашкодити репутації Банку чи МПС; використання Картки чи будь-яких інших Реквізитів Картки не дотримуючись умов Правил та Договору.
Незнижувальний залишок - сума коштів на КР у розмірі, визначеному Тарифами, якою Держателі не можуть розпоряджатись протягом строку дії Договору з метою забезпечення можливості Банку здійснювати Договірне списання в порядку та в розмірі, визначеному Договором, Правилами та Тарифами.
Несанкціонований овердрафт – заборгованість Клієнта перед Банком, сума якої не обумовлена Договором та не є прогнозованою в розмірі та за часом.
Операції з використанням Картки – операції, в яких Картка використовується для розрахунків за товари та послуги, для отримання готівки та вчинення інших дій, передбачених Договором та цими Правилами.
Обов’язковий щомісячний платіж - мінімальна сума коштів, що має бути сплачена Позичальником при наявності заборгованості за Договором на кінець розрахункового періоду згідно з Тарифами Банку;
Ощадний рахунок –  рахунок, який відкривається в рамках Карткового рахунку для заощадження грошових коштів Держателя. На залишок коштів на Ощадному рахунку можуть бути нараховані проценти за ставкою відповідно до рішення уповноваженого колегіального органу Банку. Обслуговування Ощадного рахунку здійснюється відповідно до умов Договору та вимог законодавства України..
ПІН-код (персональний ідентифікаційний номер) – набір цифр або набір букв і цифр, відомий лише Держателю  ПК та необхідний для його ідентифікації під час здійснення операцій з використанням Платіжної картки.  
Платіжна картка (ПК, Картка) – спеціальний платіжний засіб у вигляді емітованої в установленому законодавством порядку пластикової чи іншого виду картки, що використовується для здійснення платіжних операцій з рахунку платника банку, а також інших операцій, установлених договором.
Платіжна операція - дія, ініційована Держателем ПК, з унесення або зняття готівки з КР, здійснення розрахунків у безготівковій формі з використанням ПК за банківськими рахунками.
Позичальник - суб'єкт кредитних відносин, який отримав у тимчасове користування грошові кошти на умовах їх повернення, платності, строковості.
ПОУ – Підприємства, Організації, Установи.  
Правила – затверджені Банком, у встановленому порядку,  правила здійснення операцій за картковими рахунками, які є невід’ємною складовою Договору.
Платіжний термінал (POS-термінал) – електронний пристрій, призначений для здійснення Платіжних операцій, отримання довідкової інформації і друкування документу за операцією із застосуванням Платіжної картки.
ПІН – конверт – паперовий конверт, який надається Держателю і в якому міститься ПІН-код.
Рахунок Кредитної лінії – рахунок, на якому здійснюється облік довгострокових кредитів, що надані фізичним особам на поточні потреби.
Реквізити Картки – інформація, яка знаходиться безпосередньо на Карті та на магнітній полосі/чіпі. Обов’язковими є: номер Картки, строк її дії, код CVV2 (код безпеки, який використовується для розрахунків в мережі Internet).
Рахунок зарплатної картки – рахунок, відкритий відповідно до умов укладеного між Держателем і Банком Договору про відкриття та обслуговування банківського поточного (карткового) рахунку фізичної особи, на який зараховується заробітна плата, що виплачується роботодавцем.
Розрахунковий період - це термін від передостаннього робочого дня попереднього місяця до передостаннього робочого дня  поточного місяця.
Сліп - паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням Платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та Реквізити платіжної картки.
Служба клієнтської підтримки  - підрозділ Банку, який надає інформаційно-технічну підтримку Клієнтам – Держателям Платіжних карток Банку.
Спірні трансакції – трансакції, здійснення яких оскаржується Держателем згідно з процедурою, встановленою правилами відповідної платіжної системи.
Суми заблокованих, але не списаних коштів (зарезервована сума) – суми коштів, що обліковуються на КР Держателя, але є недоступними для використання ним внаслідок їх резервування для розрахунків за Операціями з використанням Картки, вже здійсненими Держателем. Кошти блокуються на КР Держателя з моменту проведення Авторизації до моменту надходження фінансового документу, що є підставою для переказу їх до іншого банку для розрахунків за операцією, здійсненою Держателем. У разі ненадходження фінансового документу кошти розблоковуються у термін, встановлений умовами відповідної МПС та Банком, і стають доступними для використання Держателем.
Стоп-список – перелік Платіжних карток, складений за певними їх Реквізитами, за якими заборонено або обмежено проведення операцій. Залежно від правил МПС стоп-список може бути електронним та/або паперовим.
Сторони – Банк та Клієнт разом.
CVV2 – особистий ідентифікатор, код, відомий тільки Держателю і необхідний для здійснення Операцій з використанням Карток в мережі Інтернет.
Тарифитарифи Банку, в яких визначається вартість випуску Карток та обслуговування КР, які затверджуються Тарифним комітетом Банку та розміщуються на сайті www.btabank.ua.
Чек платіжного термінала/банкомата – чек встановленого зразка, який автоматично друкується Платіжним терміналом/Банкоматом при проведенні операції з використанням Картки.
  1. ПОРЯДОК ВЕДЕННЯ РАХУНКІВ
    1. Банк на підставі наданих Клієнтом відповідно до вимог чинного законодавства України документів відкриває Клієнту КР та Ощадний рахунок, випускає та надає Клієнту Картку та ПІН - код до неї, а також забезпечує здійснення розрахунків за операціями, проведеними з використанням Картки, в межах Витратного ліміту.  Облік коштів на КР здійснюється Банком в валюті КР.
    2. Режим функціонування КР та використання ПК регулюється нормами чинного законодавства України, умовами МПС, цими Правилами та Договором.
    3. Банк може відкрити Держателю Кредитну лінію та встановити ліміт за Кредитною лінією в розмірі, визначеному в Кредитному договорі. Перед встановленням ліміту за Кредитною лінією на КР, Банк інформує Держателя про умови кредитування та орієнтовну сукупну вартість Кредиту. При наступній зміні розміру встановленого ліміту за Кредитною лінією та/або процентів за користування Кредитом, на вимогу Держателя Банк здійснює перерахунок орієнтовної сукупної вартості Кредиту.
    4. Клієнтові може бути встановлений ліміт за Кредитною лінією з забезпеченням або без забезпечення, що визначається умовами кредитного продукту, затвердженого в установленому в Банку порядку, та зазначається в Кредитному договорі.
    5. Надання Кредиту здійснюється шляхом проведення Операцій з використанням ПК на суму, що перевищує залишок на КР, але в межах ліміту Кредитної лінії, визначеного Кредитним договором.
  1. Днем відкриття Кредитної лінії  вважається день підписання з Держателем Кредитного договору.  
  2. Днем повернення Кредиту вважається день зарахування на Рахунок кредитної лінії коштів в сумі заборгованості за Кредитною лінією, нарахованих процентів за користування Кредитом, визначених Кредитним договором, якщо інше не виникає з умов Кредитного договору. День зарахування коштів в сумі заборгованості за Кредитною лінією  на Рахунок Кредитної лінії  може не співпадати з днем проведення операції внесення грошових коштів за допомогою ПК, у випадку зарахування грошових коштів через Банкомат/Платіжний термінал/ІПТ, якщо останні підтримують таку функцію з КР Держателя.  У випадку бажання Держателя погасити заборгованість за Кредитною лінією  достроково, Держатель має звернутися до установи Банку та оформити договір про розірвання Кредитного договору та погасити заборгованості за Кредитною лінією.
    1. Строк користування Кредитною лінією відповідає строку дії Картки + 12 місяців. Протягом строку дії Кредитної лінії Держатель користується відновлювальною Кредитною лінією, якщо інше не передбачено Кредитним договором.
    2. Банк залишає за собою право відмовити Держателю у встановленні ліміту за Кредитною лінією на КР без пояснення причини, а також відмовитись частково або в повному обсязі від надання Держателю передбаченої Кредитним договором Кредитної лінії (в межах невикористаної її частини), за наявності обставин, які явно свідчать про те, що надані кошти вчасно не будуть повернені або у випадку прийняття відповідного рішення уповноваженим коллегіальним органом Банку без попереднього погодження його з Держателем.
    3. У випадку зміни ситуації на фінансовому ринку України повідомлення про відмову у встановленні Кредитних ліній Клієнтам надається шляхом розміщення інформації  на сайті Банку www.btabank.ua. та/або в SMS - повідомленнях, наданих за послугою М – банкінг, яка надається за заявою Клієнта при відкритті Карткового рахунку  через звернення Клієнта до Служби клієнтської підтримки (після проведення його ідентифікації) та/або шляхом самостійного підключення послуги М – банкінг в Банкоматах Банку.
    4. За письмовою заявою Держателя Банк може надати його Довіреним особам право користування лімітом за Кредитною лінією (за наявності останньої), шляхом випуску Довіреним особам  Додаткових Карток. У разі отримання Карток таких осіб (Держателів Додаткових Карток) безпосередньо Держателем, який є власником рахунку, Картки вважаються отриманими Держателями Додаткових Карток.
    5. Всі Картки є власністю Банку, випускаються на ім'я Держателів і не можуть бути передані іншим особам.
    6. Проведення операцій з використанням Картки здійснюється наступним чином:
2.11.1.  При проведенні Держателем операцій зняття готівкових коштів за Карткою в касі Банку, обов’язковою умовою є введення ПІН-коду у разі відсутності у Клієнта паспортного документу, виключення складають Картки класу Maestro. Операції по ПК Maestro здійснюються з обов’язковим введенням ПІН – коду. У разі проведення операцій зняття готівкових коштів в касі Банку при відсутності Картки, обов’язковою умовою є пред’явлення Клієнтом паспорту або документу, що його замінює, у відповідності до Програми ідентифікації та вивчення клієнтів ПАТ «БТА БАНК». У разі проведення операцій зняття готівковкових коштів в касі Банку за Карткою або при відсутності Картки на суму більше 150 тис. грн. обов’язковою умовою є також пред’явлення реєстраційного номеру картки платника податків (в разі наявності) додатково до умов, вказаних вище.
      1. Кожна операція за КР щодо видачі або внесення готівкових коштів в касу Банку/Банкомат/ІПТ, що підтримує таку функцію, або в касу іншого банку супроводжується видачею Держателю Чека платіжного терміналу/банкомату/Сліпа/Заяви на переказ/видачу готівки. Додатково до вказаних документів, Держателю може бути наданий касовий документ. Держатель ставить свій підпис на цих документах, попередньо перевіривши, що сума, що була внесена/знята з КР, відповідає сумі фактично внесених/знятих коштів.
      2. Якщо Картка використовується в Банкоматі/ІПТ, введення Держателем ПІН-коду замінює підпис Держателя.
      3. Видача Держателю готівкових коштів в касі Банку проводиться в межах ліміту залишку готівки в касі. У випадку необхідності отримання Держателем суми, що перевищує зазначений ліміт, така операція проводиться не пізніше наступного робочого дня після надання Держателем до Банку відповідного замовлення  на отримання готівки.
    1. Держатель особисто або через інших осіб здійснює поповнення КР способами, що не суперечать чинному законодавству України. Готівкові кошти, що вносяться через касу Банку, та безготівкові зарахування на КР зараховуються за умови зазначення у призначенні платежу номеру рахунку та прізвища, ім’я, по батькові Держателя, який є власником КР. При поповненні КР через Платіжний термінал/Банкомат/ІПТ, що підтримує таку функцію, використовується тільки Картка.
    2. При поповненні КР, Банк зараховує кошти на КР не пізніше 2 (двох) операційних днів з моменту отримання їх Банком. При цьому в призначенні платежу повинні бути вказані реквізити, зазначені в п. 2.12. цих Правил.
    3. У випадку надходження на КР грошових коштів у валюті, що не співпадає із валютою КР, зарахування таких коштів не проводиться. Такі грошові кошти повертаються відправнику за вказаними реквізитами.
      1. При зарахуванні на КР, власником якого є Держатель-нерезидент, готівкових коштів в національній або іноземній валюті Держателем або Держателем Додаткової картки, до Банку повинні надаватись документи, що підтверджують джерела походження цих коштів. На рахунки, власниками яких є Держателі-нерезиденти, зарахування коштів від фізичних осіб – резидентів у готівковій та/або безготівковій формах забороняється.
    1. При проведенні безготівкових платежів з використанням Картки для здійснення оплати товарів (послуг), Держатель підписує Чек Платіжного терміналу або Сліп, попередньо перевіривши правильність зазначення в ньому суми коштів та дати здійснення операції. Після проведення операції, Держатель отримує один примірник оформленого Чеку Платіжного терміналу або Сліпа.
    2. Банк нараховує та сплачує Держателю проценти на залишки коштів, що знаходяться на КР та на Ощадному рахунку, у розмірах, визначених Договором та Тарифами Банку та в строки, визначені Правилами.
    3. Нарахування процентів за залишками на КР та Ощадному рахунку здійснюється Банком щоденно. Проценти нараховуються з дня зарахування коштів на КР/Ощадний рахунок за методом "факт/ факт ", тобто при розрахунку береться фактична кількість днів в місяці та в році. Проценти нараховуються та сплачуються за поточний місяць. Сплата процентів за залишками на КР/Ощадний рахунок здійснюється Банком щомісяця, не пізніше останнього робочого дня  місяця. Якщо Клієнт оформив заяву про закриття КР/Ощадний рахунок  проценти на залишки по КР нараховуються та сплачуються до дати закриття КР/Ощадного рахунку (дата закриття не враховується).
    4. Банк має право змінити встановлений Договором розмір ставки, за якою нараховуються проценти на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку.
    5. У разі зміни розміру процентної ставки, за якою нараховуються проценти на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку, в сторону збільшення, новий її розмір вважається погодженим Держателем.
    6. У разі зміни розміру процентної ставки, за якою нараховуються проценти на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку, в сторону зменшення, Банк зобов’язаний повідомити про це Держателя не пізніше, ніж за 30 (тридцять) календарних днів до дати впровадження нового розміру процентної ставки шляхом розміщення відповідного оголошення на інформаційних стендах, що знаходяться у приміщеннях Банку, та/або на сайті www.btabank.ua. та/або у щомісячних Виписках, які формуються у порядку, встановленому п. 2.31.-2.35. цих Правил та/або шляхом надсилання SMS-повідомлень за послугою М - банкінг чи надсилання повідомлення на електронну адресу.
    7. У випадку, якщо Держатель не погодиться з новим розміром процентної ставки, за якою нараховуються проценти на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку, він зобов’язаний діяти відповідно до порядку, встановленого п. 2.43. цих Правил.
    8. Проценти за користування Клієнтом Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом/простроченим Кредитом нараховуються Банком у валюті Кредитної лінії/простроченого Кредиту/Несанкціонованого овердрафту на суму фактичної заборгованості за методом факт/360 на кінець кожного дня, починаючи з дня виникнення заборгованості за Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом/Простроченим Кредитом та є доступними до сплати Клієнтом в передостанній робочий день місяця, в якому Клієнт скористався Кредитною лінією/Простроченим кредитом, крім процентів за Несанкціонованим овердрафтом, які доступні до сплати Клієнту наступного робочого дня, після його виникнення. При нарахуванні процентів на заборгованість Клієнта за Кредитною лінією/простроченим Кредитом/Несанкціонованим овердрафтом використовується фактична кількість днів у місяці та умовна кількість днів у році 360 днів, враховується день виникнення та не враховується день повернення заборгованості. Датою погашення заборгованості за Несанкціонованим овердрафтом/ процентів за користування Несанкціонованим овердрафтом є дата зарахування на КР суми, достатньої для погашення заборгованості. Погашення нарахованих процентів за Кредитною лінією/простроченим кредитом здійснюється починаючи з дня, наступного за передостаннім робочим днем місяця.  Датою погашення заборгованості за Кредитною лінією/процентів за користування лімітом Кредитної лінії/простроченим кредитом є дата зарахування обов’язкового щомісячного платежу на Рахунок Кредитної лінії. В разі закінчення строку дії відновлювальної Кредитної лінії та непогашення заборгованості за Кредитною лінією Клієнтом, Банк має право здійснити погашення заборгованості за Кредитною лінією шляхом списання суми заборгованості з Карткових рахунків Клієнта, відкритих у Банку.
      1. Банк має право збільшити розмір процентної ставки за користування лімітом Кредитної лінії у випадку зміни облікової ставки Національного банку України або в інших випадках, в тому числі, в разі настання події, не залежної від волі Сторін  цього Договору, яка має безпосередній вплив на вартість кредитних ресурсів Банку. У разі зміни розміру процентної ставки, Банк зобов’язаний письмово повідомити про це Держателя протягом 15 (п’ятнадцяти) календарних днів з дати впровадження нового розміру процентної ставки, після чого Клієнт зобов‘язаний з‘явитись в Банк в триденний строк та укласти відповідний додатковий договір до відповідного Кредитного договору.
      2. У випадку, якщо Держатель не погодиться з новим розміром процентної ставки за Кредитною лінією/простроченим Кредитом/Несанкціонованим овердрафтом, він зобов’язаний діяти відповідно до порядку, встановленого п. 2.42. цих Правил.
    9. Клієнт доручає, а Банк зобов’язується в порядку Договірного списання списувати з КР, в тому числі за рахунок Незнижувального залишку (при наявності останнього) на умовах, викладених в Правилах, та в розмірах, визначених Тарифами, наступні суми:
2.23.1.  суми всіх здійснених з використанням Карток операцій, обов’язкового щомісячного платежу за Кредитною лінією, нарахованих процентів за користування Несанкціонованим овердрафтом, заборгованості за Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом, простроченої заборгованості за Кредитною лінією, комісій, курсових різниць, повернення помилково зарахованих сум, плату за претензіями, непідтвердженими банком - еквайром, інші платежі, що  виникли внаслідок використання Карток Держателів відповідно до Тарифів;
      1. вартість послуг, що наведені в Тарифах, у випадку користування Держателями цими послугами;
      2. у разі, якщо КР відкривається в іноземній валюті, Держатель доручає, а Банк зобов’язується здійснювати продаж іноземної валюти, розміщеної на КР, для сплати Держателем комісій на користь Банку за послуги, надані останнім, в порядку встановленому чинним законодавством України.
    1. Банк здійснює Договірне списання сум з КР, визначених в п.2.23. цих Правил, у валюті КР.
    2. У разі, якщо валюта проведення операції з використанням Картки є відмінною від валюти КР, Банк здійснює списання коштів у валюті КР в розмірі, достатньому для розрахунку за проведену операцію. Сума коштів за операцією з використанням Картки перераховується відповідною МПС у долари США або євро за курсом іноземних валют відповідної МПС, виставляється МПС до списання протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати здійснення операції, та перераховується Банком у валюту КР. Сума операції перераховується у валюті КР за комерційним  курсом Банку, встановленим на день проведення розрахунків за КР Клієнта, при цьому додатково стягується комісія за конвертацію, розмір якої вказується в Тарифах Банку. В результаті коливання валютного курсу можлива різниця між заблокованою та списаною сумою в день проведення розрахунків. Інформація про курси валют Банку розміщується на сайті Банку www.btabank.ua.
    3. У разі, якщо Держатель не поповнить КР таким чином, щоб забезпечити Банку можливість здійснення Договірного списання з КР сум, визначених в п. 2.23. цих Правил, заборгованість, що виникла на КР, вважається простроченою 17 числа місяця наступного за розрахунковим періодом, крім заборгованості за Несанкціонованим овердрафтом та нарахованими процентами за користування Несанкціонованим овердрафтом, яка вважається простроченою з 16 календарного дня  (з останнього робочого дня у випадку, якщо 16-ий календарний день припадає на вихідний) після її виникнення.
    4. Якщо останній день повного погашення заборгованості за Кредитною лінією та/або сплата обов’язкового щомісячного платежу за користування лімітом за Кредитною лінією припадає на неробочий (вихідний, святковий) день, то останнім днем для сплати вважається попередній робочий день.
    5. При наявності мультивалютного КР, якщо сума валюти операції перевищує доступний до списання залишок на мультивалютному КР у цій валюті та при цьому існує залишок у іншій валюті, розмір якого при перерахуванні у валюту операції є еквівалентним або перевищує суму операції, списання здійснюється з залишку в іншій валюті шляхом конвертації коштів у валюту операції по комерційному курсу Банка. За операціями, здійсненими з використанням ПК на території України, списання сум за проведеними операціями в першу чергу відбувається з КР в національній валюті у відповідності до п. 2.24. цих Правил; за операціями, здійсненими з використанням ПК за межами України, списання сум за проведеними операціями в першу чергу з КР в іноземній валюті у відповідності до п. 2.25. цих Правил.   
    6. У разі порушення строку погашення обов’язкового щомісячного платежу та/або остаточного погашення заборгованості за Кредитною лінією, зазначеного в Кредитному договорі та Правилах, заборгованість вважається простроченою, а Кредитна лінія блокується з автоматичним розблокуванням, після погашення такої заборгованості. Банк має право до такої простроченої заборгованості застосувати штрафні санкції в розмірі, що зазначені в чинних Тарифах Банку на момент виникнення такої простроченої заборгованості. Застосування штрафних санкцій здійснюється з моменту виникнення простроченої заборгованості та припиняється в момент виконання Клієнтом зобов’язання, за невиконання якого такі штрафні санкції були застосовані до Клієнта.
Сплата суми штрафних санкцій, передбачених чинними Тарифами, не звільняє Клієнта від виконання зобов’язань, за порушення яких вона передбачена, і так само не звільняє його від обов’язку понад суму штрафних санкцій відшкодувати Банку збитки, заподіяні невиконанням або неналежним виконанням своїх зобов’язань відповідно до Договору/Кредитного договору, Тарифів та цих Правил. В разі непогашення простроченої суми заборгованості за Кредитною лінією протягом 60 днів з моменту виникнення такої простроченої заборгованості, Кредитна лінія блокується без можливості розблокування. При цьому позичальник повинен погасити всю суму заборгованості наступного дня після спливу 60 денного строку.
    1. При надходженні на КР коштів, вони направляються на погашення заборгованостей та сплату платежів у такій послідовності:
  • прострочені проценти за користування Несанкціонованим овердрафтом,
  • заборгованість за Несанкціонованим овердрафтом;
  • прострочені проценти за користування лімітом Кредитної лінії;
  • прострочена заборгованість за Кредитною лінією;
  • пеня та інші штрафні санкції;
  • проценти за Кредитною лінією;
  • заборгованості за Кредитною лінією;
  • комісії за розрахунково-касове обслуговування, оплата вартості послуг за Договором та Тарифами, яка здійснюється Банком за КР відповідно до умов, що передбачені Договором, Тарифами та цими Правилами;
  • решта коштів зараховується на КР.
    1. Банк надає поточні та позачергові Виписки за КР та Ощадним рахунком Держателя.
    2. Поточні виписки за КР та Ощадним рахунком надаються Держателю способом, зазначеним в заяві – анкеті:
  • на адресу електронної пошти, вказаної Держателем в заяві – анкеті;
  • в установі Банку.
    1. При зверненні Держателя, Банк формує виписка за КР та Ощадним рахунком Держателя, в якій  зазначається інформація про рух коштів на КР та Ощадному рахунку за  розрахунковий період, відомості щодо зміни Тарифів, зміни розмірів процентної ставки, що нараховується на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку, процентної ставки за користування лімітом за Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом (у разі ініціювання Банком відповідних змін) та інша інформація щодо обслуговування КР, Ощадного рахунку та Кредитної лінії.
    2. Банк формує та відправляє на електронну адресу, зазначену в заяві-анкеті, виписки за КР та Ощадним рахунком на наступний день після закінчення розрахункового періоду.
    3. Про зміну строків формування та надання Виписок Банк повідомляє Клієнта не пізніше ніж за 1 (один) календарний місяць до дати вступу в дію таких змін шляхом розміщення відповідного оголошення на інформаційних стендах, що розташовані у приміщеннях Банку, та/або на сайті www.btabank.ua. та/або шляхом розміщення зазначеної інформації у щомісячній Виписці та/або шляхом надсилання SMS-повідомлень за послугою М – банкінг чи на електронну адресу Держателя.
    4. Якщо протягом 7 (семи) днів з дати формування Банком Виписки за КР Держатель не надав Банку зауважень/претензій щодо інформації, що міститься у Виписці, у письмовому вигляді, правильність такої інформації вважається підтвердженою Держателем. Це положення діє також у випадку, якщо Держатель не звернувся до Банку за отриманням Виписки.
    5. Невжиття Держателем заходів для отримання щомісячної Виписки за КР та Ощадним рахунком не звільняє його від обов’язку виконання зобов’язань за Договором, цими Правилами та Тарифами.
    6. Позачергові Виписки відображають рух коштів за КР та Ощадним рахунком за довільний період, обраний Держателем.
    7. Позачергові Виписки надаються Держателю одним із шляхів:
  • через звернення Держателя до установи Банку за умови пред’явлення паспорту або документу, що його замінює;
  • на факс або адресу електронної пошти Держателя після його звернення до Служби клієнтської підтримки (після проведення ідентифікації Держателя).
    1. Зміна способу отримання Виписок Держателем або послуги M - банкінг може бути проведена  шляхом надання відповідної заяви до Банку.
    2. Перелік послуг, що надаються Банком, та їх вартість можуть бути змінені у випадку прийняття уповноваженим колегіальним органом Банку відповідного рішення. Про зміну Тарифів Банк повідомляє шляхом розміщення відповідного оголошення на інформаційних стендах, що знаходяться у приміщеннях Банку, та/або на сайті www.btabank.ua та/або в щомісячних Виписках, що формуються відповідно до п. 2.31. – 2.35. цих Правил, та/або шляхом надсилання SMS-повідомлень за послугою М - банкінг чи надсилання на електронну адресу за 30 (тридцять) календарних днів до вступу у дію таких змін.
    3. У випадку, якщо Держатель не погодиться з новими Тарифами/новим розміром процентної ставки, що нараховується на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку, новим розміром процентної ставки за користування лімітом за Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом, про який він був повідомлений у порядку, встановленому п. 2.20., 2.41   цих Правил, він зобов’язаний повідомити про це Банк шляхом надання письмової заяви (на закриття КР/Кредитної лінії) та погасити заборгованість (при наявності останньої) до дати впровадження нових змін.
    4. У разі, якщо Банк у строк, визначений п. 2.41. цих Правил, не отримає відповідного письмового повідомлення, нові Тарифи/нові розміри процентних ставок, що нараховуються на залишки коштів на КР/Ощадному рахунку, нові розміри процентних ставок за користування лімітом за Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом вважаються погодженими Держателем.
    5. Використання ПК з метою, що не відповідає чинному законодавству України, в тому числі з метою здійснення підприємницької та інвестиційної діяльності, а також оплати вартості товарів або послуг, обіг яких заборонено чинним законодавством України, забороняється. У випадку виявлення Банком факту використання ПК для здійснення дій, що мають ознаки протиправних, Банк залишає за собою право надання інформації у правоохоронні органи згідно з встановленим чинним законодавством України порядком та/або повернення грошових коштів відправнику.
    6. Клієнт дає Банку дозвіл розкривати інформацію, що є банківською таємницею у випадку, якщо розкриття банківської таємниці необхідно для звернення Банку до правоохоронних, судових органів чи колекторських компаній  для припинення або попередження можливого шахрайства з використанням ПК Держателя або в інших випадках, визначених чинним законодавством України.
    7. Для уникнення виникнення Несанкціонованого овердрафту за КР Держателя, який може виникати при розрахунках ПК за кордоном (у зв’язку з різницею в курсах валют в день операції та в день списання коштів) Банк залишає за собою право блокування коштів на КР Держателя в сумі до 25 % більше ніж сума коштів, яка заблокована МПС. У разі, якщо сума заблокованих в момент операції коштів, є більшою, ніж сума коштів які списані Банком, різниця коштів розблоковується Банком на КР Держателя.
    1. ПРАВА ТА ОБОВЯЗКИ ДЕРЖАТЕЛЯ ТА БАНКУ
3.1. Клієнт  зобов’язується:
      1. виконувати умови Договору/Кредитного договору, Тарифів Банку та цих Правил, а також вимоги чинного законодавства України;
      2. витрачати кошти, розміщені на КР та Рахунку Кредитної лінії лише в межах Витратного ліміту;
      3. надавати Банку правдиві документи та відомості про себе та Довірених осіб, необхідні для з’ясування Банком особи Клієнта та Довірених осіб (в тому числі номер контактного телефону та/або факсу та адресу електронної пошти), фінансового стану та місця працевлаштування, у порядку та обсягах, передбачених чинним законодавством України та внутрішніми документами Банку з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, а також з метою виконання вимог закону Сполучених Штатів Америки «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (Foreign Account Tax Compliance Act), надалі – Закон FATCA (якщо Клієнт підпадає під дію вказаного закону);
      4. письмово інформувати Банк про будь-які зміни у відомостях, наведених у Договорі/Кредитному договорі, рекомендованим листом або особисто не пізніше 10-ти банківських днів з моменту виникнення цих змін;
  • надавати в Банк за його запитом всі необхідні документи, в тому числі для здійснення Банком функцій агента валютного контролю згідно з діючим законодавством України;
  • надавати на вимогу Банку додаткові відомості/документи для проведення поглибленої ідентифікації Клієнта;
  • письмово інформувати Банк про будь-які зміни у відомостях, в т.ч. номер контактного телефону та/або факсу та адресу електронної пошти, наведених у Договорі/Кредитному договорі, та в інших документах, наданих до Банку, не пізніше 10-ти банківських днів з моменту виникнення цих змін;
  • з метою запобігання ризику шахрайських дій з Карткою Клієнта та сприяння у здійсненні Банком посиленого контролю за міжнародними трансакціями Клієнта, завчасно попереджувати Службу клієнтської підтримки Банку про намір використання Картки для проведення розрахунків за межами України; в разі ненадання Клієнтом зазначеної інформації, Банк діятиме у відповідності до п. 3.4.11. цих Правил.
  • при припиненні з будь-яких обставин трудових відносин Клієнта з основним роботодавцем, з яким Клієнт мав трудові відносини на момент укладання Договору/Кредитного договору, Клієнт зобов’язаний не пізніше останнього робочого дня у такого основного роботодавця погасити всю суму заборгованості за Кредитною лінією, суму процентів та штрафних санкцій (у разі наявності), якщо про інше не буде досягнуто згоди між Сторонами, про що укладається окремий додатковий договір до Договору.
      1. отримати в Банку виготовлену Картку не пізніше 3 (трьох) місяців із моменту укладання Договору, Додаткову картку – не пізніше 3 (трьох) місяців з моменту подання відповідної заяви до Банку. У випадку не отримання Картки Клієнтом у вищезазначений термін, Банк має право анулювати Картку. У випадку анулювання Картки комісії, отримані Банком, не відшкодовуються, при цьому КР залишається  активним, а Договір діючим.  КР може бути закритим в порядку, вказаному в  п. 7.2,  Договір в цьому випадку вважатиметься недіючим;
      2. надати Додаткову картку тільки тій Довіреній особі, на ім’я якої виготовлена ця Картка, ознайомити її з цими Правилами та передати їй Картку в користування. При одержанні Картки Держатель Додаткової картки зобов’язаний поставити свій особистий підпис  на зворотньому боці Картки на панелі для підпису;
      3. здійснювати поповнення КР коштами таким чином, щоб забезпечити Банку можливість здійснювати Договірне списання у порядку, визначеному цими Правилами, та у розмірах, які визначені чинними на момент здійснення операції Тарифами Банку та в строки, що визначені Правилами;
      4. не розголошувати ПІН – код та/або CVV2, не передавати Картку в користування іншим особам;
      5. у разі втрати або крадіжки Карток, підозрі в незаконному використанні Картки, при необхідності заблокувати Додаткову картку Держателі зобов’язані вжити наступних заходів:
  • негайно повідомити про це Банк за телефоном (044) 495-65-61, 0-800-30-45-45 (безкоштовна лінія зі стаціонарних телефонів на території України) та надати інформацію: ім’я, прізвище, номер Картки та пароль, зазначений в заяві-анкеті;
  • не пізніше 5 (п’яти) робочих днів після усного повідомлення звернутися до Банку з клопотанням про випуск нових ПК у зв’язку з їх втратою/крадіжкою/Компрометацією ПК, шляхом безпосереднього подання до Банку письмової заяви;
      1. у разі необхідності дострокового припинення дії Додаткової Картки вжити заходів, визначених пп. 3.1.9. п.3.1. цих Правил, за письмовою заявою про необхідність припинення дії Додаткової Картки;
      2. повернути ПК в Банк за першою письмовою вимогою Банку та/або по закінченню строку її дії;
      3. пройти процедуру ідентифікації для отримання інформації щодо руху коштів за КР або здійснення інших операцій з використанням ПК через звернення до Служби клієнтської підтримки. У випадку відмови Держателя надати необхідну інформацію для проведення процедури ідентифікації, інформація щодо руху коштів за КР не надається та відповідна операція не здійснюється;
      4. сплачувати Банку суми комісійної винагороди, штрафних санкцій та інших платежів, що стали наслідком або виникли в зв’язку з використанням ПК та Додаткових карток, а також відшкодовувати Банку суми збитків, що понесені Банком в результаті використання ПК/Додаткових карток;
      5. щомісяця, в строки, визначені чинними на момент здійснення операції Правилами, сплачувати проценти за користування Кредитною лінією/Простроченим Кредитом/Несанкціонованим овердрафтом в порядку Договірного списання на умовах, викладених в Правилах та Кредитному договорі/Договорі;
      6. сплачувати заборгованість за Несанкціонованим овердрафтом, а також поповнювати Незнижувальний залишок (у разі наявності останнього) до рівня, передбаченого Тарифами. У випадку непогашення Несанкціонованого овердрафту та/або не поповнення Незнижувального залишку до рівня, встановленого чинними Тарифами Банку, Банк залишає за собою право у будь-який час, без попередження Держателя, здійснити Блокування ПК та вилучити їх у Держателів; фізичне вилучення ПК відбувається в процесі обслуговування ПК в банкоматі або в точках еквайрингової мережі через встановлення статусу ПК «вилучити картку».
      7. у випадку помилкового зарахування Банком коштів на КР Держателя, після отримання від Банку письмового повідомлення, повернути Банку кошти, помилково перераховані останнім протягом 3-х робочих днів від дати надходження такого повідомлення;
      8. звернутися до Банку з заявою про перевипуск  ПК за 14 (чотирнадцять) днів до закінчення строку дії Картки. У випадку бажання закрити КР подати до Банку заяву на закриття КР та одночасно повернути Картки та Додаткові Картки до Банку;
      9. у випадку припинення дії Договору на підставі заяви Держателя за наявності у останнього заборгованості перед Банком, Держатель  зобов’язаний погасити заборгованість в день подання заяви на закриття КР  шляхом поповнення КР;
      10. не менше, ніж один раз на місяць перевіряти залишок за КР та звіряти фактичні операції з операціями, відображеними у Виписці. Погасити зобов’язання, що виникли протягом розрахункового періоду у розмірі та строки, визначені чинними на момент здійснення операції Тарифами Банку, Договором та цими Правилами;
      11. отримувати щомісячні Виписки та у разі незгоди з інформацією, що зазначена у Виписці, протягом 7 днів від дати отримання Виписки, надати Банку письмову претензію із зазначенням конкретних причин та фактів з приводу такої незгоди. Неотримання Банком претензій в письмовій формі в зазначений термін вважається підтвердженням наданої у Виписці інформації;
      12. отримати та використовувати ПК у власних інтересах, а не за дорученням третьої особи з метою приховати її особу;
      13. не проводити ніяких дій/операцій, що направлені на легалізацію коштів, отриманих злочинним/незаконним шляхом, а також не допускати  використання ПК всупереч чинному законодавству України;
      14. неухильно дотримуватися всіх положень цих Правил, Договору/Кредитного договору, Тарифів, правил МПС та забезпечити їх дотримання Довіреними особами, в разі їх наявності.
3.2. Клієнт  має право:
      1. вимагати від Банка належного виконання своїх обов’язків за цими Правилами та Договором/Кредитним договором;
      2. у випадку виникнення питань щодо блокування сум коштів на КР зв’язатися з Банком за телефоном 0-800-30-45-45, (044) 495-65-61;
      3. з метою зниження ризику фінансових втрат надати письмову заяву на встановлення індивідуальних обмежень (лімітів) щодо Авторизації за операціями з ПК;
      4. отримувати Виписки, що відображають рух коштів за КР у строки, визначені цими Правилами, а також у випадку виникнення спірних операцій;
      5. у разі виникнення сумнівів щодо достовірності наведеної у Виписці інформації щодо стану КР та факту проведення тієї чи іншої операції, надати до Банку письмову претензію відповідно до п.2.36. цих Правил;
      6. підключити послугу М – банкінгу, яка дозволяє Клієнту отримувати інформацію по КР та за операціями по КР на свій мобільний  телефон. У разі підключення послуги Клієнт погоджується сплачувати комісію згідно з діючими Тарифами Банку;
      7. у випадку бажання Держателя розблокувати Картку, яка була заблокована у порядку, визначеному пп.3.1.9. п.3.1.  цих Правил, звернутись до Банку з письмовою заявою на розблокування Картки. При цьому Банк не несе відповідальності за ризики, пов’язані з розблокуванням Картки.
          1. 3.3. Банк зобов’язується:
  1. забезпечити  ведення КР та Ощадного рахунку  та здійснення операцій з використанням ПК відповідно до умов Договору, цих Правил, з урахуванням обмежень, що встановлені Держателем, Банком або умовами відповідної МПС та вимогами чинного законодавства України;
  2. інформувати Держателя про зміни Тарифів у порядку, встановленому в п.2.41. – 2.43. цих Правил;
  3. у разі встановлення Банком факту ймовірної Компрометації ПК, внести Картку Держателя до Стоп-списку та інформувати Держателя   по телефону, факсом або електронною поштою про Блокування ПК та про необхідність звернення Держателя до Банку для випуску нової Картки внаслідок її Компрометації, в порядку визначеному в пп. 3.1.9. п. 3.1.  цих Правил; у випадку неможливості встановлення зв’язку з Держателем будь-яким з вищенаведених засобів, статус Картки як заблокованої залишатиметься незмінним  до часу звернення Держателя до Банку та її перевипуску.;
  4. після отримання від Держателя повідомлення, в порядку визначеному пп. 3.1.9. п.3.1. цих Правил, або у випадку отримання його згоди на Блокування Картки після повідомлення Банком Держателя відповідно до пп. 3.3.3. п.3.1. цих Правил, заблокувати Картки;
  5. у випадку отримання заяви про закриття КР та припинення дії Картки, виплатити залишок коштів, що знаходяться на КР, готівкою або перераховувати його на інший рахунок, відкритий у Банку, згідно з письмовою заявою Держателя через 45 (сорок п’ять) календарних днів з моменту написання заяви на закриття КР;
  6. у випадку отримання письмової заяви Держателя щодо оскарження трансакцій, провести розслідування в строк, встановлений правилами МПС та внутрішніми документами Банку;
  7. відповідності до чинного законодавства України зберігати банківську таємницю при проведенні розрахунків за КР та нести відповідальність за її незаконне розголошення або використання;
  8. у разі надходження до Банку відомостей про смерть Держателя:
  • здійснити Блокування Карток Держателя та припинити нарахування всіх платежів, за виключенням процентів на залишки на КР (якщо таке нарахування передбачене Договором), з моменту надходження інформації про смерть Держателя;
  • відповідно до чинного законодавства України виплатити залишок коштів, що знаходяться на КР, готівкою або перераховувати його на  інший рахунок, відкритий  у Банку, або в іншому банку згідно з письмовою заявою спадкоємця (-ів) Держателя.
3.4.      Банк має право:
      1. надавати Держателю по телефону, факсом або електронною поштою інформацію з питань обслуговування КР та введення нових послуг;
      2. змінювати Тарифи, повідомивши про це Держателя відповідно до п. 2.41. цих Правил;
      3. здійснювати Договірне списання сум коштів, визначених п. 2.23 цих Правил, в порядку та на умовах, визначених цими Правилами та Договором/Кредитним договором;
      4. в односторонньому порядку заборонити користування Карткою в певних країнах та/або місцях обслуговування Карток;
      5. встановити обмеження на проведення Операцій з використанням Картки терміново, без попередження Держателя, зупинити дію Карток або вилучити їх у Держателя при невиконанні ним умов п. 3.1. цих Правил;
      6. на власний розсуд перевипускати/не перевипускати Картку на новий строк, якщо Держатель не звернувся до Банку з відповідною заявою згідно з пп.3.1.17 п.3.1. цих Правил. У разі перевипуску Картки Банк списує комісію згідно з діючими Тарифами на момент надання послуг Банком;
      7. відмовити у випуску Картки/Додаткової картки, продовженні строку її дії без обґрунтування причин такого рішення;
      8. не перевипускати Картку Держателю, якщо за КР Держателя протягом останніх шести місяців не було обороту за КР за ініціативою Держателя, та/або залишок на КР за місяць до закінчення строку дії Картки є від’ємним або менше ніж плата за річне/місячне обслуговування та/або перевипуск Картки згідно з Тарифами Банку;
      9. відмовити Держателю у встановленні ліміту за Кредитною лінією на КР без пояснення причин, а також відмовитися частково або в повному обсязі від надання Держателю ліміту за Кредитною лінією, передбаченого Кредитним договором (в межах невикористаної її частини), за наявності обставин, які явно свідчать про те, що наданий Кредит своєчасно не буде повернений або у випадку прийняття відповідного рішення уповноваженим колегіальним органом Банку без попереднього погодження з Держателем;
      10. у випадку невиконання Держателем умов пп. 3.1.5. п.3.1. цих Правил, знищити Картку;
      11. самостійно внести Картку Держателя до Стоп-списку з повідомленням Клієнта про прийняте рішення, в разі:
  • проведення операцій по КР, які приводять до збільшення суми заборгованості за Несанкціонованим овердрафтом;
  • неналежного виконання Держателем умов Договору та цих Правил;
  • виникнення підозри у несанкціонованому або шахрайському використанні ПК;
      1. встановлювати певні обмеження за Операціями з використанням ПК, а також відмовити в її поновленні, заміні чи випуску нової Картки без пояснення причини (з метою запобігання фінансових втрат Держателя або Банку від несанкціонованих операцій з Карткою) без попереднього повідомлення Держателя;
      2. не відшкодовувати кошти за претензією Держателя за Операціями з використання Карткою в разі, якщо: операція була здійснена з використанням ПІН-коду; Банком прийняте рішення про відповідність підпису на документах, які підтверджують операцію з Карткою та підпису Держателя чи Довіреної особи у цьому Договорі або на Картці; якщо Держатель здійснював/ініціював операцію(ї), без фізичного застосування Картки, за операціями в мережі Інтернет; якщо Клієнт за заявою збільшив або зняв всі обмеження (в тому числі відключив перевірку CVV коду) щодо проведення Операцій з використанням ПК; якщо не доведено не причетність Держателя чи Довіреної особи до здійснення оскаржених операцій, в інших випадках, передбачених Правилами МПС та/або чинним законодавством України;
      3. передавати правоохоронним органам та членам МПС інформацію, пов’язану з незаконним чи несанкціонованим використанням Картки, а також з порушенням Держателем умов цих Правил та Договору;
      4. без попереднього погодження з Держателем списувати з КР, з інших рахунків, відкритих на ім’я Держателя, в Банку, грошові кошти, в тому числі будь-які надходження грошових коштів, в погашення загальної заборгованості, якщо Держатель не виконає вчасно свої зобов‘язання зі сплати заборгованості у строки, визначені цими Правилами та Договором. Своє право на Договірне списання Банк може використати починаючи з робочого дня,  наступного за останнім днем, коли Держатель повинен був здійснити платіж з повернення Банку заборгованості за Кредитною лінією, нарахованих і несплачених процентів за користуванням Кредитом, а також штрафних санкцій;
      5. повідомляти/отримувати відомості про Держателя з Бюро кредитних історій або інших установ, які займаються збиранням, обробленням, захистом і використанням інформації  відповідно до законодавства про формування та ведення кредитних історій;
      6. вимагати від Клієнта та/або Держателя  надання додаткових відомостей/документів у разі необхідності проведення поглибленої ідентифікації, а у випадку ненадання Клієнтом та/або Держателем таких відомостей/документів Банк має право в односторонньому порядку розірвати Договір та закрити КР;
      7. для здійснення контролю якості обслуговування на власний розсуд вести запис телефонних переговорів із Держателем при його зверненні до  Служби  клієнтської підтримки, при зверненні працівників Банку до Держателя, а також використовувати запис для підтвердження факту такого звернення;
      8. використовувати контактну інформацію Держателя для передачі йому повідомлень, інформації щодо КР та рекламної інформації щодо нових продуктів та послуг Банку.
4. ОСОБЛИВОСТІ ОБСЛУГОВУВАННЯ КР ТА КРЕДИТНИХ ЛІНІЙ
4.1. Особливості обслуговування КР в рамках Зарплатно-карткового проекту.
  1. Банк на підставі листа з переліком працівників ПОУ та договору, укладеного з ПОУ, відкриває Держателю КР, випускає та надає Держателю Картку та ПІН - конверт до неї, укладає з Держателем Договір, а також забезпечує здійснення розрахунків за операціями, проведеними з використанням ПК, в межах Витратного ліміту.
  2. За КР Клієнта, який обслуговується в рамках Зарплатно-карткового проекту, на підставі заяви Клієнта, може встановлюватися ліміт за Кредитною  лінією  в розмірі, зазначеному в Кредитному договорі. Зміна суми ліміту за Кредитною лінію та/або строку користування лімітом Кредитної лінії здійснюється шляхом укладання додаткового договору до Кредитного договору  який може бути укладений між Сторонами на будь-якому етапі дії Кредитного договору.  
  3. На КР зараховується заробітна плата, аванси на відрядження та інші виплати, що перераховуються ПОУ. Зарахування здійснюються на підставі отриманих від ПОУ відомостей зарахування.
  1. Якщо валютою КР є іноземна валюта, на такий КР проводиться зарахування заробітної плати, премій, призів, авторських гонорарів, одержаних від юридичної особи-нерезидента. При цьому надання відомості про зарахування ПОУ є не обов’язковим. У такому випадку кошти на КР зараховуються на підставі розрахункового документа на переказ коштів з зазначенням  відповідного призначення платежу.
  1. Держатель може особисто або через інших осіб здійснювати поповнення КР способами, що не суперечать чинному законодавству України.
  2. Продовження строку дії ПК здійснюється виключно через ПОУ на підставі відповідного листа, що подається уповноваженою особою ПОУ та заяви Держателя.
  3. У разі звільнення Держателя з роботи в ПОУ, роботодавець надсилає до Банку лист із зазначенням відповідної інформації згідно з договором з ПОУ. Коли Банку стає відомо про звільнення, Банк блокує ПК. При цьому тип Кредитної лінії змінюється з відновлювальної на невідновлювальну та Держатель здійснює погашення наявної заборгованості за Кредитною лінією рівними частинами протягом 12 місяців (без використання ПК). При цьому строк дії ПК вважається закінченим.  Наявна заборгованість за Кредитною лінією підлягає  погашенню рівними  частинами протягом 12 місяців або зміною умов обслуговування згідно з умовами Кредитного договору та Правил.  
  4. За заявою Держателя шляхом укладання відповідного Договору/Кредитного договору/додаткового договору до Договору банківського вкладу до дати звільнення може бути здійснена зміна умов обслуговування. Зміна умов обслуговування при звільненні може полягати у наступному:
  • дострокове повне погашення заборгованості за Кредитною лінією, закриття Кредитної лінії та закриття КР;  
  • розблокування ПК та надання її для подальшого користування тільки за як за КР без можливості використання Кредитної лінії (після здійснення погашення заборгованості за Кредитною лінією);
  • встановлення ліміту за Кредитною лінією згідно з умовами інших кредитних продуктів, чинних в Банку станом на момент звільнення Держателя.
  1. Заява про закриття КР при звільненні Держателя (у випадку відсутності заборгованості за Кредитною лінією) може передаватись до Банку особисто або через уповноважену особу Держателя на підставі виданої останнім належним чином оформленої довіреності.
4.2.  Особливості обслуговування КР для зарахування пенсії та соціальних виплат.
  1. На КР зараховуються суми пенсій, соціальної допомоги та прирівняних до них виплат, що перераховані відповідними державними та іншими органами, які здійснюють нарахування і виплату пенсій, соціальної допомоги та прирівняних виплат.
  2. Держатель має право особисто або через інших осіб здійснювати поповнення КР способами, що не суперечать чинному законодавству України.
  3. За КР, зазначеному в Договорі, може встановлюватися ліміт за Кредитною лінією на строк та в розмірі, що зазначається в Кредитному договорі.
  4. У разі надходження до Банку повідомлення про смерть Держателя, який отримує пенсію/соціальну допомогу шляхом її зарахування на КР, Банк має право повернути відповідному державному органу суму пенсії/соціальної допомоги, що була зарахована на КР у місяці, наступному за місяцем смерті  Держателя, разом з сумою нарахованих процентів.
  5. У випадку надходження до Банку письмового запиту від органів Пенсійного фонду або органів соціального захисту населення, Банк має право надати таким органам інформацію щодо зарахування сум пенсій/соціальної допомоги на КР та інформацію щодо закриття такого КР.
4.3. Особливості обслуговування Ощадного рахунку.
  1. Особливості обслуговування Ощадного рахунку без використання ПК.
        1. Картка до Ощадного Рахунку не випускається.
        2. На залишок коштів за Ощадним рахунком нараховуються проценти у розмірі, визначеному Тарифами Банку.
        3. Операції за Ощадним рахунком Держатель здійснює самостійно через Банкомати/Платіжні термінали/ІПТ Банку, якщо останні підтримують таку функцію. Зарахування коштів на Ощадний рахунок та списання коштів з Ощадного рахунку ініціюється ПК, за допомогою якої здійснюються операції за КР, вказаним Держателем в Договорі.
        4. Валюта Ощадного рахунку відповідає валюті КР, з якого проводиться зарахування та списання коштів.
          1. У випадку закриття КР, з якого здійснюється зарахування та списання коштів, проводиться одночасне закриття Ощадного рахунку.
          2. Після написання заяви на закриття КР, залишок коштів на Ощадному рахунку повертається Держателю не раніше, ніж через 3 (три) робочих дні з дня написання заяви на закриття КР.
4.3.1.5.За Ощадним рахунком здійснюються наступні операції:
          1. На Ощадний рахунок зараховуються грошові кошти, шляхом переказу їх з  КР, зазначеного в Договорі,  через Банкомат/Платіжний термінал/ІПТ, якщо останні підтримують таку функцію.
          2. Переказ коштів з Ощадного рахунку на  КР, зазначений в Договорі, через Банкомат/Платіжний термінал/ІПТ, якщо останні підтримують таку функцію.
          3. Переказ коштів з/на  Ощадного(ий) Рахунку(ок)  на/з власний(ого) КР Держателя, зазначеного  в Договорі,  через звернення до Служби клієнтської підтримки після проведення ідентифікації Держателя. Підставою для списання/зарахування коштів з/на Ощадного(ий) рахунку(ок) є розпорядження Держателя на проведення операції списання/зарахування, надане працівнику Банку по телефону.
4.4. Особливості обслуговування Кредитних ліній за Картковими рахунками.
  1. За КР може встановлюватися ліміт за Кредитною лінією на строк та в розмірі, що визначається умовами кредитного продукту, затвердженого в установленому в Банку порядку, та зазначається в Кредитному договорі.
  2. За користування кредитними коштами, отриманими в межах встановленої Кредитної лінії Держатель сплачує проценти, зазначені в Кредитному договорі та Тарифах Банку.     
  3. Розрахунок суми заборгованості за відкритою Держателю Кредитною лінією та нарахованими процентами за користування Кредитом здійснюється щомісяця в передостанній робочий день поточного місяця та вказується у Виписці. Порядок розрахунку процентів за користування Кредитом зазначений в п.2.22 цих Правил.   
  4. Держатель Картки з відкритою Кредитною лінією за КР зобов’язаний щомісяця здійснювати погашення обов’язкового щомісячного платежу, у відповідності до Тарифів Банку, який був нарахований згідно з пп.4.4.3. п. 4.4. цих Правил, включно до 16 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом.
  5. Погашення заборгованості за Рахунком Кредитної лінії здійснюється:
      1. Шляхом Договірного списання Банком суми заборгованості за Кредитною лінією, вказаної у Виписці, з КР, зазначеного в Договорі/Кредитному договорі, у строки, визначені пп.4.4.4. п.4.4. цих Правил, а також у відповідності до умов, викладених в пп.2.5.2. п.2.5. Правил.
      2. Шляхом внесення готівкових коштів на Рахунок Кредитної лінії через Банкомат/Платіжний термінал/ІПТ, якщо останній підтримує таку функцію.
  1. У випадку часткового погашення Держателем заборгованості, що виникла на Рахунку Кредитної лінії, способом, вказаним в пп. 4.4.5.2.  п. 4.4.5.  п. 4.4.  Правил, Договірне списання коштів з КР, вказаного в Договорі, проводиться частково (на суму непогашеної заборгованості).
  2. У випадку повного погашення Держателем заборгованості, що виникла на Рахунку Кредитної лінії, способом, вказаним в пп.4.4.5.2. пп. 4.4.5 п. 4.4. Правил, Договірне списання коштів з КР, вказаного в Договорі, не проводиться.
  3. У випадку непогашення Держателем заборгованості за Кредитною лінією та нарахованими процентами за користування Кредитом,  у терміни, визначені пп.4.4.4.  п.4.4 цих Правил, така заборгованість вважається простроченою з 17 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом, на яку нараховуються підвищені проценти, визначені Тарифами   Банку та Кредитним договором.
  4. У випадку виникнення простроченої заборгованості за Кредитною лінією, Банк блокує можливість проведення Операцій з використанням Картки. Банк активує Картку тільки після погашення заборгованості за Кредитною лінією.
  5. У випадку закриття Рахунку Кредитної лінії, Держатель зобов’язаний здійснити повне виконання своїх зобов'язань щодо погашення заборгованості за Кредитною лінією.
4.5. Особливості обслуговування Кредитних ліній, забезпеченням виконання зобов’язань за якими є застава майнових прав вимоги гршових коштів, розміщених на вкладному (депозитному) рахунку, відкритому в Банку.
  1. На КР може встановлюватися ліміт за Кредитною лінією на строк та в розмірі, що визначається умовами кредитного продукту, затвердженого в установленому в Банку порядку, та зазначається в Кредитному договорі, забезпеченням виконання зобов’язань за якими є застава майнових прав вимоги гршових коштів, розміщених на вкладному (депозитному) рахунку, відкритому в Банку.
  2. В якості забезпечення виконання Держателем своїх зобов’язань щодо повернення заборгованості за Кредитною лінією/процентів за користування лімітом за Кредитною лінією/простроченого Кредиту/прострочених процентів за користування лімітом за Кредитною лінією Держатель передає в заставу Банку майнові права вимоги гршових коштів, розміщених на вкладному (депозитному) рахунку, відкритому в Банку та зазначеному в Кредитному договорі.
  3. Нарахування та сплата процентів за користування Кредитною лінією відбувається у відповідності до пп.4.4.4.- 4.4.8. п.4.4. цих Правил.
  4. У випадку непогашення  обов’язкового щомісячного платежу за користування лімітом за Кредитною лінією у строки, визначені в п.4.4.4. п.4.4. цих Правил, Банк блокує можливість проведення Операцій з використанням Картки. Банк активує Картку тільки після погашення заборгованості за Кредитною лінією.
  5. У випадку непогашення простроченої заборгованості за Кредитною лінією протягом 60 (шестидесяти) календарних днів, Банк має право заблокувати можливість проведення Операцій з використанням ПК без можливості її розблокування, вимагати дострокового погашення заборгованості за Кредитом та провести звернення стягнення на предмет застави.
  6. Звернення стягнення на предмет застави відбувається після закінчення 60 – денного строку, але в будь-якому випадку, не пізніше дати вилучення банківського вкладу, шляхом Договірного списання коштів у сумі заборгованості за Кредитною лінією та із застосуванням штрафних санкцій, з вкладного (депозитного) рахунку, відкритого в Банку та зазначеного в Кредитному договорі.
  7. У разі прийняття відповідного рішення уповноваженим колегіальним органом про відмову у встановленні ліміту за Кредитною лінією на новий строк або отримання від Клієнта інформації про відмову у продовженні строку дії договору банківського вкладу, повне погашення заборгованості за Кредитною лінією повинно бути здійснено в строк за 3 (три) дні до закінчення строку дії договору банківського вкладу. При цьому Банк блокує можливість проведення Операцій з використанням ПК.
  8. Блокування Картки здійснюється також у випадку, якщо Клієнт не звернувся до Банку в строк, зазначений в п. 4.5.7. п.4.5. цих Правил.
    1. Особливості обслуговування Карткових рахунків з випуском Платіжних карток для здійснення розрахунків в мережі Інтернет (Visa Classic Internet).
  1. Картковий рахунок з випуском Платіжної картки Visa Classic Internet відкривається в одній із трьох валют: гривня, долар США, євро.
  2. За допомогою Картки Visa Classic Internet Держатель здійснює операції зі сплати за товари та послуги в мережі Інтернет, які не потребують фізичної присутності Картки.
  3. До Карткового рахунку випускається Картка класу Visa Classic.
  4. На залишок коштів за Картковим рахунком проценти не нараховуються.
  5. Платіжна картка Visa Classic Internet, що була відкрита Держателю, є неактивною. Активація Картки здійснюється після укладення Договору.
  6. За Картковим рахунком з випуском Платіжної картки Visa Classic Internet здійснюються наступні операції:
4.6.6.1. розрахунки за товари та послуги в мережі Інтернет,
4.6.6.2. поповнення КР з випуском картки Visa Classic Internet готівкою через Платіжний термінал та/або безготівковим способом у порядку, визначеному чинним законодавством України,  
4.6.6.3. переказ коштів з/на КР з випуском Картки Visa Classic Internet на/з інший(ого) КР/власний вкладний (депозитний) рахунок, відкритий(ого) у Банку/погашення Кредитної лінії через звернення Держателя Картки до Служби клієнтської підтримки після проведення ідентифікації Держателя (підставою для списання/зарахування коштів з КР Держателя є його розпорядження для проведення операції зарахування/списання, надане оператору Служби клієнтської підтримки по телефону)/через Інтернет – Банкінг,
4.6.6.4. видача коштів тільки при закритті Карткового рахунку через касу Банку у відповідності до Тарифів Банку.   
4.6.7. Видача коштів через Банкомат/Платіжний термінал, розрахунки за товари та послуги в торгово – сервісній мережі (крім мережі Інтернет) через Платіжний термінал - не здійснюється.
4.7.      Особливості обслуговування Карткових рахунків в іноземній валюті.
4.7.1. Відповідно до чинного законодавства, на підставі Договору, Банк відкриває на ім`я Клієнта Картковий рахунок в доларах США або євро.
4.7.2. Якщо КР відкритий в іноземній валюті, Клієнт доручає, а Банк зобов’язується без отримання заяви Клієнта здійснювати продаж іноземної валюти, розміщеної на КР Клієнта, для сплати комісійної винагороди на користь Банку за послуги, надані останнім відповідно до Договору, та утримати комісійну винагороду відповідно до Тарифів, без зарахування на КР Клієнта.
4.7.3. Поповнення готівковими коштами КР Клієнта – резидента України в іноземній валюті здійснюється виключно власником КР. Поповнення готівковими коштами  КР Клієнта – нерезидента, здійснюється  виключно власником КР через касу Банку. При цьому Клієнт – нерезидент надає до Банку документи, що підтверджують джерела походження грошових коштів відповідного до чинного законодавства України.
4.7.4. Кошти з Карткового рахунку не можуть бути використані за допомогою Карти для здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестиції резидентів за її межі.
5. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ КОРИСТУВАННЯ ПК
  1. ПК, що випускається Банком, є його власністю. Картка видається Держателю в тимчасове користування. Держателем є фізична особа, на ім'я якої випущена Картка. Термін дії Картки зазначений на її лицьовій стороні. Дія Картки автоматично припиняється після закінчення останнього дня терміну дії, зазначеного на лицьовій стороні Картки.
  2. При одержанні Картки Держатель зобов’язаний поставити свій особистий підпис на зворотній стороні Картки на панелі для підпису в присутності уповноваженого працівника Банку, а також підтвердити факт отримання Картки та ПІН - конверта, поставивши свій підпис на розписці про отримання Картки.
  3. Картка, надана Держателю в порядку, визначеному п.5.2 цих Правил, є неактивною. Картка активується працівником Банку протягом 1 години з моменту її видачі.
  4. За будь-яких умов Держатель Картки зобов'язаний тримати в таємниці свій ПІН-код, не записувати ПІН-код на Картці або на інших предметах, які, як правило, зберігаються разом із Карткою.
  5. Держатель не має права передавати Картку в користування третім особам та розголошувати Реквізити ПК.
  6. При підключенні до послуг отримання щомісячних Виписок на адресу електронної пошти, послуги M-банкінг,  Держатель погоджується з тим, що надана на адресу електронної пошти, комп’ютер та/або мобільний телефон інформація передається відкритими каналами Інтернет/мобільного зв’язку та може стати відомою третім особам без відома на те Держателя або Банку.
  7. У разі вилучення/втрати/крадіжки ПК у Клієнта, він зобов’язаний терміново повідомити про це Банк, в порядку визначеному в пп. 3.1.9. п.3.1. цих Правил.
  8. Під час використання ПК для оплати товарів та послуг, перед підписанням Cліпа або Чека з Платіжного терміналу, Держатель зобов’язаний перевірити правильність зазначення суми, валюти та дати здійснення операції. Підписуючи вказані документи, Держатель визнає правильність зазначеної суми. Держатель Картки повинен отримати один примірник належним чином оформленого Чека Платіжного термінала або Сліпа.
  9. Заклади торгівлі/сервісу, що приймають Картки для здійснення Держателями оплати товарів/послуг, які продаються/надаються такими закладами, а також пункти видачі готівки банків можуть вимагати від Держателя Картки пред'явлення документа, що підтверджує його особу, з метою ідентифікації його як законного Держателя Картки.
  10. Якщо товар повернутий або послуга не отримана в повному обсязі, Держатель Картки самостійно повинен звернутися до закладу торгівлі/сервісу, в якому був придбаний товар/отримана (не отримана) послуга. Після звернення Держателя повернення коштів проводиться шляхом їх зарахування на КР  або здійснюється виплата готівкою.
  11. Держатель Картки повинен зберігати Чеки платіжних терміналів та Сліпи, що підтверджують факт здійснення Операцій з використанням ПК, для звіряння тотожності даних про операцію, які містяться у вказаних документах, з даними, що містяться у Виписці Банку.
  12. Оскільки Картка чутлива до різноманітних фізичних чинників впливу, Держатель повинен не тримати її поряд з  джерелами тепла, електромагнітними і магнитними випромінюваннями (особливо мобільних телефонів, пейджерів, магнітних замків і т.п), під впливом прямих сонячних променів, а також недопускати її механічних пошкоджень.
  13. Картка може бути вилучена Банкоматом:
  • внаслідок технічної несправності Банкомату,
  • якщо тричі введено невірний Пін-код,
  • в разі закінчення терміну дії Картки.
  1. В разі вилучення ПК  Банкоматом, Держателю необхідно звернутися до Банку за телефонами, зазначеними на Банкоматі.
  2. У Банкоматах встановлено обмеження часу для того, щоб забрати гроші та Картку після їх видачі. Після сплину цього часу ПК та/або гроші можуть бути затримані Банкоматом. У випадку затримання грошей Держатель повинен звернутися до Банку для врегулювання стану КР за телефонами, вказаними на ПК.
  3. Банк повертає Картку Держателю або випускає іншу в залежності від причини затримання Картки.
  4. Поновлення ПІН-коду можливе виключно разом із перевипуском Картки та оплати послуг Банку згідно з Тарифами Банку.
  5. Держатель повинен вимагати, щоб усі операції  за розрахунками з використанням ПК, виконувались у його присутності.
  6. При купівлі товарів, оплаті послуг по телефону, пошті або через мережу Internet з використанням ПК, Держатель здійснює операцію, зазначаючи своє ім'я, номер Картки, термін її дії, інше, підтверджуючи цим здійснення операції. Оголошення таких даних незахищеними каналами зв’язку (наприклад, Internet, телефон) у подальшому може призвести до несанкціонованого використання Картки. Держатель несе відповідальність за розголошення  даних, які дають можливість здійснення операцій за КР без фізичної присутності Картки.
  7. Якщо при перевірці Картки, касир отримає відповідь від авторизаційної служби "вилучити картку", Картка Держателю не повертається. Картка має бути надрізана у присутності Держателя для уникнення можливості її подальшого використання іншими особами. Держатель зобов’язується отримати розписку у касира про вилучення Картки та проінформувати Банк про факт вилучення.
6. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН
  1. За невиконання або неналежне виконання умов Договору/Кредитного договору, Правил та Тарифів Сторони несуть відповідальність в порядку, визначеному чинним законодавством України.
  2. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання будь – якого з положень Договору/Кредитного договору та цих Правил, якщо це невиконання відбулося внаслідок причин, що знаходяться поза сферою контролю Сторони,  яка не виконала зобов’язання. Такі причини включають стихійне лихо, екстремальні погодні умови, пожежі, війни, страйки, воєнні дії, масові безладдя і т.д. (далі форс-мажор), але не обмежуються ними.
  1. Період звільнення від відповідальності починається з моменту сповіщення Стороною, що не виконала зобов’язання, про обставини форс-мажору.
  2. Форс-мажор автоматично продовжує термін виконання зобов’язань на весь період його дії і ліквідації наслідків. Про настання форс-мажорних обставин Сторони повинні інформувати письмово один одного невідкладно.
  3. Якщо ці обставини будуть існувати протягом часу, що перевищує один місяць, то кожна із Сторін має право відмовитися від подальшого виконання зобов’язань за Договором та цими Правилами і в такому випадку кожна із Сторін не буде мати права на відшкодування іншою Стороною можливих штрафних санкцій.
  4. Факти існування та тривалості форс-мажорних обставин підтверджуються документами компетентних органів, що уповноважені посвідчувати обставини форс-мажору відповідно до чинного законодавства України.
  1. Відповідальність Банку:
  1. за несвоєчасне (пізніше наступного робочого дня після отримання вiдповiдного документа) чи помилкове (з вини Банку) здійснення переказу коштів з КР Клієнта, а також за несвоєчасне зарахування на КР суми, яка належить Клієнту, Банк сплачує останньому пеню у розмiрi 0,01 (нуль цілих одна сота) відсотки річних за кожен день несвоєчасно або помилково переказаної  суми;
  2. Банк зобов’язаний відшкодувати всі збитки, що виникли внаслідок недотримання ним вимог Договору/Кредитного договору та цих Правил, за умови дотримання Держателями умов п. 3.1. цих Правил;
  3. Банк не несе відповідальність за:
  • дії чи бездіяльність інших осіб, що призвели до порушення інтересів Держателя чи його Довірених осіб за цими Правилами;
  • за операції, здійснені з використанням ПК Держателів, для здійснення яких необхідно вводити ПІН-код, за винятком випадків технічної несправності Банкоматів;
  • за операціями, проведеними в мережі Інтернет, та операціями без зчитування інформації з магнітної стрічки;
  • за можливу безпідставну відмову третіх осіб від прийняття Карток до розрахунків, а також за ліміти та обмеження у використанні Карток, що встановлені третіми особами, які можуть порушувати інтереси Держателів;
  • за несанкціоновані операції з використанням Картки у разі відмови Держателів заблокувати Картку у відповідності до п. 3.1.9. п.3.1. цих Правил;
  • якість товарів та послуг, придбаних за допомогою ПК;
  • проблеми, збої в технічних засобах зв’язку;  
  • виникнення  ситуацій при розрахунках ПК в закладах торгівлі/сервісу не з вини Банку;
  • неотримання клієнтом Виписки.
  1. Відповідальність Клієнта:
  1. Клієнт несе відповідальність за операції, здійснені з використанням Карток, випущених до КР, впродовж всього терміну їх дії. На Клієнта покладається обов’язок погашення заборгованості за КР, включаючи заборгованість, яка виникла в результаті дій Держателів Додаткових Карток, та зобов’язання відшкодувати Банку збитки, що виникли в результаті користування Карткою з вини Держателя Картки;
  2. Клієнт несе повну відповідальність за всі операції, з використанням втрачених/вкрадених Карток, здійснені після їх крадіжки/втрати, у разі неповідомлення  про факт крадіжки/втрати та  впродовж 30 (тридцяти) хвилин з моменту повідомлення про це до Банку, а також за операції, проведені Держателем після розблокування Картки, проведеного в порядку, визначеному пп.3.2.7 п.3.2. цих Правил;
  3. у разі виникнення заборгованості за Кредитною лінією/Несанкціонованим овердрафтом/Простроченим Кредитом/Процентами за користування лімітом за Кредитною лінією чи Несанкціонованим овердрафтом, та її непогашення, Клієнт  гарантує повернення сум такої заборгованості Банку всім належним майном, коштами та активами, що належать йому на правах власності, незважаючи на терміни, коли і як вони були придбані, і на які може бути звернено стягнення в порядку, встановленому чинним законодавством України;
  4. підписуючи Договір, Клієнт підтверджує, що джерело грошових коштів, які будуть надходити на КР є законними/легальними та він є істинним вигодоотримувачем усіх коштів, які надходять на КР;
  5. Клієнт  несе відповідальність за незаконне використання Картки;
  6. Клієнт бере на себе відповідальність за збитки, що можуть виникнути в результаті несанкціонованого використання Картки;
  7. Клієнт несе відповідальність за надання Банку достовірної та повної інформації. У випадку надання правдивих  та неповних відомостей Клієнт зобов’язаний відшкодувати всі збитки Банку, що виникли в результаті вищезазначених обставин;
  8. Клієнт зобов’язаний повідомити Банк про зміну номеру мобільного телефону, вказаного в заяві на надання послуги M-банкінг,  в день його зміни за телефоном 0-800-30-45-45 (безкоштовна лінія зі стаціонарних на території України). У разі невиконання Клієнтом цього обов’язку Банк не несе відповідальності за неотримання інформації за послугою M-банкінг;
  9. Підписуючи Договір, Клієнт зобов’язується повідомити Банк про зміну електронної адреси, вказаної в заяві на відкриття КР та Ощадного рахунку, на яку надходять Виписки за КР та Ощадним рахунком, в день її зміни. У разі невиконання цього обов’язку Банк не несе відповідальності за неотримання Виписки по КР та Ощадним рахунком;
  10. Підписуючи Договір, Клієнт зобов’язується не надавати доступ третім особам до інформації, що надходить електронною поштою, зокрема Виписки за КР та Ощадним рахунком. У разі невиконання цього обов’язку Банк не несе відповідальності за  розголошення інформації за КР та Ощадним рахунком третім особам;
  11. Клієнт несе відповідальність за всі операції з Картками Держателів/Держателів Додаткових карток впродовж всього строку дії цього Договору, в тому числі за операціями з використанням та/або без використання Карток, в т.ч. для проведення яких був введений ПІН – код,  CVV – код та/або для проведення якої CVV – код був відмінений для перевірки згідно з письмової заяви Клієнта або заяви, наданої Клієнтом по телефону після проведення повної ідентифікації Клієнта. Клієнт несе відповідальність за виникнення заборгованості по Картковому рахунку.
7. СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ПОРЯДОК ЗАКРИТТЯ КР
  1. Договір вступає в силу з моменту його підписання уповноваженим представником Банком та Клієнтом та скріплення печаткою Банка, та вважається таким, що припинив свою дію через 180 (сто вісімдесят) календарних днів з дати закриття КР, але в будь-якому випадку після повного виконання всіх зобов’язань за ним.
  2. Картковий рахунок може бути закритий:  
  • за заявою Держателя;
  • у разі смерті Держателя - за зверненням спадкоємця;
  • Банком, якщо протягом 3 (трьох) років поспіль операції за КР не здійснюються та за умови відсутності на КР залишку коштів та за умови відсутності заборгованості за КР;
  • якщо протягом 3 (трьох) років поспіль не здійснювались операції за КР за виключенням операцій зі сплати Банком процентів на залишки коштів на КР, при наявності останніх, Банк залишає за собою право відмовити Держателю в обслуговуванні КР та закрити його. При цьому залишок коштів за КР перераховується на банківський рахунок, на якому обліковуються кошти за недіючими рахунками, та зберігаються на ньому до звернення Держателя до Банку з метою розпорядження цими коштами. На залишок коштів, що були перераховані на рахунок для обліку коштів за недіючими рахунками, проценти не нараховуються;     
  • з інших підстав, передбачених чинним законодавством України, Договором та цими Правилами.                                                                                                                                                                  
  1. У випадку закриття КР та припинення дії Карток залишок коштів на КР може бути виданий готівкою або перерахований на інший, відкритий в Банку, визначений Клієнтом, КР в порядку та на умовах, визначених пп.3.3.5. п. 3.3. цих Правил.
8. ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ
  1. Всі спори та непорозуміння, що можуть виникнути у зв'язку з укладанням та виконанням положень цих Правил та Договору, вирішуються шляхом переговорів між Сторонами на рівні їх уповноважених представників.
  2. В разі неврегулювання спорів шляхом переговорів, спір підлягає розгляду в судовому порядку згідно з чинним законодавством України.
9. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
  1. Всі зміни до цих Правил розміщуються на інформаційних стендах, що розташовані у приміщенні Банку, та/або на сайті Банку www.btabank.ua не менш ніж за 30 (тридцять) календарних днів до впровадження зазначених змін.
  2. Часом ознайомлення Клієнта з опублікованою інформацією про зміну Тарифів, процентних ставок та цих Правил є момент, з якого інформація стає доступна Клієнту у будь-якому з наступних способів:  на інформаційних стендах, що розташовані у приміщенні Банку, та/або на сайті Банку www.btabank.ua, та/або у Виписці за КР та Ощадним рахунком, та/або за послугою М-банкінг.
Контактні телефони  Банку
зі стаціонарних телефонів
(+38044) 495-65-61
(з питань обслуговування карткових рахунків та платіжних карток)
безкоштовна лінія зі стаціонарних телефонів на території України
0-800-30-45-45



З Правилами ознайомлений та зобов’язуюся їх дотримуватися.

_________________________________                                     __________________________________
(П.І.Б. клієнта) (підпис клієнта)

Немає коментарів:

Дописати коментар